Länge såg mötet mellan Paris Saint-Germain och Manchester United ut att sluta 1-1. Men med ett fåtal minuter kvar av ordinarie tid såg Marcus Rashford till att Premier League-klubben tog hem alla poängen.
- Självklart är det en härlig känsla att göra mål, men det viktigaste var att vi vann matchen. Koncentrationen vi visade i dag ska vi ta med oss till nästa match. Jag tror alltid på det här laget, säger Rashford till BT Sports efter matchen.
- Vi gjorde det fantastiskt, i dag är vi väldigt glada.
Uniteds manager, Ole Gunnar Solskjær, efter segern:
- Det är en annorlunda känsla från senast vi vann här, men vi har slagit ett fantastiskt lag. Sist vi var här var det slutspel och då var det euforiskt, det var sterilt utan fans men det är fortfarande underbart och vi förtjänade att vinna, säger norrmannen.
I nästa omgång ställs United mot RB Leipzig på hemmaplan.