Marcus Rashford hamnade i Manchester Uniteds frysbox under vintern och fick inte spela en enda minut efter den 12 december. Enligt huvudtränaren Rúben Amorim berodde det på att Rashford inte nådde upp i den standard som krävs.
Ytterforwarden, som är fostrad i United, fick till slut igenom en utlåning till Aston Villa för resten av säsongen.
Men det är "extremt osannolikt" att Rashford spelar tävlingsfotboll för Manchester United igen - även om Amorim byts ut mot en annan tränare. Det uppger ansedda The Guardian, som skriver att relationen mellan spelare och klubb är "nästan omöjlig att reparera."
Rashford väntas i stället lämna på nytt i sommar, antingen permanent eller på lån, även om Amorim inte längre är kvar i United.
Det finns dock en liten möjlighet att Rashford får spela för United på försäsongen, men bara om Amorim lämnat, skriver The Guardian.
Rashford har kontrakt till 2028.