Följer

Populära lag

Populära spelare

Populära ligor

Zlatan arg efter Torinomatchen: ”Han hade kunnat göra det bättre”

Serie A

Zlatan Ibrahimovic gick mållös mot Torino.
Efteråt var han arg, enligt Milantränaren Stefano Pioli.
- Zlatan var arg för han hade kunnat göra det bättre, säger han enligt Football Italia.

Foto: Bildbyrån

Se Zlatan Ibrahimovics målchans i spelaren ovan.

Bologna - Torino
Bologna
Torino
STREAMA PÅ FREDAG
Atalanta - Cagliari
Atalanta
Cagliari
STREAMA PÅ LÖRDAG
Lazio - Napoli
Lazio
Napoli
STREAMA PÅ LÖRDAG
Milan - Hellas Verona
Milan
Hellas Verona
STREAMA PÅ LÖRDAG
Fiorentina - Como
Fiorentina
Como
STREAMA PÅ SÖNDAG

Milan vann under måndagen med 1-0 mot Torino, efter att Ante Rebic skjutit alla tre poäng till Milan med sitt sjätte mål på sju matcher. Svenske Zlatan Ibrahimovic var nära att bli målskytt med ett skuret skott i andra halvleken, men bollen smet precis utanför stolpen. Efteråt menade tränaren Stefano Pioli att svensken var arg.

- Zlatan var arg för han hade kunnat göra det bättre och han hade kunnat stänga matchen tidigare. Det är bara bra att vi är ambitiösa, säger han enligt Football Italia.

Seger ger dock Milan ett lyft i tabellen, då laget nu har like många poäng som sjätteplacerade Hellas Verona, som innehar den sista Europaplatsen i Serie A.

Annons

- Det är fortfarande 14 matcher kvar och jag tänker redan på nästa match mot Fiorentina i Florens, säger Pioli.

Publicerad 2020-02-17 kl 23:56
ANNONS
next recommended article
Nästa
ANNONS